Ягідний чай, який чудово підходить для кожного, особливо для дружньої розмови з близькими людьми. Коли не вистачає вітамінів і яскравих кольорів, а за вікном холодно та мокро, організм стомлений та виснажений, непомітно підкрадається депресія. І тільки горнятко карпатського ягідного чаю здатне покращити настрій, зігріти, відновити сили та енергію. Насичений ягідний аромат цього чаю вам нагадає про сонячні обійми та теплі літні дні. Користь ягідного чаю ще й у тому, що він містить багато вітамінів, які так необхідні нам у кожної пори року.
Карпатський ягідний чай – це шматочок літа, який дарує вам цілющі вітаміни на період холодів і рятує від поганого настрою.
До складу чаю “Карпатські ягоди” входять виключно натуральні складники:
Горобина червона – джерело вітамінів, зокрема жиророзчинних: С, Р, В1, В2, РР, Е, К, фолієва кислота і каротиноїди. У червоній горобині дуже багато Р-активних речовин і вільних амінокислот. Зокрема, вітаміни групи В покращують роботу нервової системи, корисні при безсонні й депресії; вітамін Е рятує від передчасного старіння та проблем із серцем, вітамін А, як відомо, покращує зір. Багата ця ягода також на звичайний цукор і органічні кислоти. Горобина є основною сировиною для вироблення сорбіту, який має жовчогінну дію, зменшує утворення холестерину, а діабетикам він замінює цукор.
При більш ретельному аналізі, в плодах горобини можна виявити макро- і мікроелементи, що сприяють активізації різних хімічних процесів людського організму, підвищення його захисних функцій. Горобина та її плоди корисні при астенії, недокрів’ї та авітамінозах. Горобина звичайна діє як сечогінний, кровоспинний засіб, також вона нормалізує сольовий обмін у організмі людини. Застосовують плоди горобини при гіпертонії, атеросклерозі, подагрі, ревматизмі, геморої, дисменореї. Іноді горобину використовують як легкий проносний і сечогінний засіб; призначають при хворобах нирок і сечового міхура, при сечокам’яній хворобі, а також при гастритах із зниженою кислотністю шлункового соку.
Чорниця лісова містить велику кількість антиоксидантів. Вживання цієї ягоди допоможе на довгі роки зберегти добру пам'ять та гострий зір, зміцнить серцево-судинну систему, захистить від інфекційних захворювань, допоможе позбутись зайвих кілограмів.
Чорниця лісова містить найкорисніший антиоксидант – антоцианін – його вміст у чорницях є набагато більшим, ніж в інших рослинах. Також до складу чорниці входить речовина, яка має назву “глікозид миртилін”, який діє як інсулін, завдяки якому чорниця знижує рівень цукру в крові і відновлює функції підшлункової залози. Каротиноїди, які теж містяться в чудо-ягоді, покращують зорову функцію, відновлюють клітини сітківки, покращують кровообіг очей та нічний зір. Людям, котрі багато читають чи працюють за комп'ютером, рекомендують вживати ягоди чорниці щодня.
Чорниця – це ягода, котра завдяки своїм протимікробним та протизапальним функціям полегшує хворобливий стан при застудах та запальних процесах верхніх дихальних шляхів. Водночас вживання чорниці дієво допомагає при головних болях.
Одна з найбільш корисних властивостей чорниці – її вплив на систему травлення людини, адже вживання цих ягід нормалізує процес засвоєння їжі. Її рекомендують вживати при печії та гастритах зі зниженою кислотністю. Велика кількість антиоксидантів уповільнюють процес старіння організму, рятують від серцево-судинних захворювань, в тому числі інфаркту міокарда та тромбозів. Антикоагулянти, які містяться в чорниці, не дають крові згортатися. Бактерицидні властивості чорниці допоможуть вилікувати запалення нирок та сечових шляхів.
Горобина чорноплідна дуже багата на мікроелементи – залізо, фтор, бор, марганець, мідь, молібден, йодисті сполуки. У зв'язку з тим, що у ягодах чорноплідної горобини дуже багато йоду, вони нагадують плоди фейхоа, які використовують як йодний концентратор.
Шипшина передусім відповідає за зміцнення імунітету людини та захищає нас від вірусних інфекцій. Плоди шипшини сприяють покращенню міцності й еластичності кровоносних судин та знижують рівень холестерину в крові. Шипшина підвищує засвоєння жирів, а також і жиророзчинних вітамінів А та Е в організмі людини. Вживаючи плоди шипшини, ми спостерігаємо зменшення впливу на організм алергенів. Шипшина забезпечує очищення організму від токсинів, що надходять ззовні (тютюновий дим, тваринні отрути і вихлопні гази тощо). Завдяки вживанню шипшини відбувається прискорення процесу загоєння ран й інших ушкоджень шкіри. Також шипшина містить органічні кислоти, флавоноїди, вітаміни С, В2, Р, РР, К, Е, каротин, дубильні й пектинові речовини, солі заліза, марганцю, фосфору, магнію, калію та ін. Надає загальнозміцнювальний, протизапальний, кровоспинний ефект; покращує окислювально-відновні процеси в організмі, посилює синтез гормонів, активність ферментів, відновлення тканин, підвищує стійкість організму до несприятливих впливів довкілля.
Ялівець виступає як потужний антиоксидант, а значить, плоди цієї рослини, шишкоягоди, можна використовувати у профілактиці онкологічних і серцево-судинних захворювань. Не менш корисні шишкоягоди для шкіри, волосся і нігтів, вони попереджають передчасне старіння дерми, перешкоджають утворенню зморшок на шкірі та ін. Шишкоягоди ялівцю сприяють відновленню імунної системи організму.
Глід містить антиоксиданти, які сприяють покращенню кровообігу, регуляції скорочення серцевого м’яза. Також плоди глоду допомагають очистити судини. Урсолова кислота виявляє кардіостимулюючу дію та розширює судини. Найчастіше ягоди глоду використовують для лікування: стенокардії, гіпертонії, аритмії, інфаркту міокарда та ін.
Ягоди бузини чорної мають широкий спектр цілющих властивостей. Сучасні дослідження показують, що ягоди чорної бузини знімають жар і запалення в організмі, виводять з організму зайву рідину, заспокоюють нервову систему, лікують опіки, абсцеси і попрілості, знижують ризик серцево-судинних захворювань, допомагають при застуді та грипі, підвищують імунітет. Також ягоди бузини сприяють схудненню, значно знижуючи апетит, нормалізують роботу ендокринної системи і стимулюють метаболізм. Крім того, вчені встановили, що плоди рослини здатні «розчиняти» жирові бляшки в судинах, покращувати їх еластичність, зміцнювати стінки і знижувати артеріальний тиск.