• Ваш кошик порожній!

Як зміцнити імунітет восени та взимку

Як зміцнити імунітет восени та взимку

Для більшості людей осінь прекрасна лише на самому її початку, коли дерева вже одягаються в яскравий одяг, але ще тепло, як і раніше, яскраво світить сонце і вихідні можна провести на природі. Разом із жовтнем, як правило, приходить дощова погода, сильні вітри, різке зниження температури повітря. Ми мерзнемо не тільки на вулиці, а й удома, з нетерпінням чекаємо, коли служби ЖКГ включать опалення.

Восени навіть у здорових людей знижується імунітет і зростає можливість «підчепити» вірусну інфекцію. Найефективнішою рекомендацією було б збільшити час перебування на свіжому повітрі та утриматися від відвідування місць масового скупчення людей. Однак, як ми розуміємо, для працюючих жителів великих міст, які щодня спускаються в метро або користуються наземним транспортом, такі рекомендації є маломожливими.

Восени та взимку відчувається нестача свіжих фруктів та овочів, корисною заміною ним може стати варення та заморожені фрукти та ягоди. Для зміцнення імунітету підходять продукти, багаті на вітаміни групи В, А, С, Е. Найкорисніше малинове варення і заготовки з чорної смородини. Свіжий часник і цибуля «протистоять» мікробам будь-якої пори року.

Трави та ягоди для зміцнення імунітету

Допомогти підтримати імунітет можуть фітопрепарати. Трав'яні чаї, настої та відвари зміцнюють організм загалом, відновлюють сили після тяжких захворювань, підвищують фізичну активність та перемагають втому.

Народна медицина налічує десятки цілющих рослин, які покращують функціонування імунної системи. Серед них — женьшень, родіола рожева, чебрець, шипшина, кропива, собача кропива, смородина, кульбаба, медунка, звіробій. Лікарські рослини підвищують імунітет, запобігають сезонним інфекційно-запальним захворюванням, відновлюють організм після перенесених простудних хвороб.

Профілактичні заходи включають корисні та смачні чаї.

Чай з додаванням шипшини

 У шипшині міститься достатня кількість вітаміну С, який оберігає нашу імунну систему від ризику захворіти на грип та інші застудні захворювання. До того ж у плодах цієї рослини аскорбінової кислоти у 10 разів більше, ніж у чорній смородині, та у 50 разів більше, ніж у лимонах. Гарячий настій шипшини допомагає організму зберігати тепло в холодну пору року. Фруктоза, що міститься в плодах шипшини, стає постачальником ендорфінів і допомагає виробляти гормон радості серотонін. У період самоізоляції це особливо актуально.

Чай з обліпихою

В обліпихи така кількість вітамінів і корисних речовин, що всього 100 г цієї ягоди містять добову норму, необхідну для повноцінного життя людини. Вона здатна радикальним чином підвищити імунітет, є чудовим засобом від застуди та кашлю (особливо у поєднанні з медом), допомагає при лікуванні верхніх дихальних шляхів. Обліпиха покращує перистальтику кишечника, допомагає при запорах, корисна для печінки, позитивно впливає на серцево-судинну систему, знижує артеріальний тиск. А ще ця ягода радикальним чином покращує стан шкіри та волосся.

Липовий чай

 Засіб номер один під час застуди. Гарячий ароматний чай з додаванням меду підвищить опірність організму при перших ознаках застуди, зніме напругу і заспокоює. Має протизапальний, жарознижувальний, потогінний, відхаркувальний, діуретичний, болезаспокійливий ефект. Має помірну бактерицидну, секретолітичну, протисудомну та седативну дію, має легку жовчогінну та спазмолітичну властивості. Сприяє виведенню токсинів та метаболітів.

Чай з чабрецем

Чабрець заспокоює нервову систему і допомагає позбутися симптомів стресу; сприяє відновленню сил за загальної перевтоми; знімає спазми, виявляє розслаблюючу дію; покращує пам'ять та підвищує імунітет. Трава чабрецю має протизапальні, ранозагоювальні та бактерицидні властивості; застосовується як відхаркувальний, потогінний, сечогінний та знеболюючий засіб.

Ромашковий чай

 Протизапальні властивості ромашки давно відомі. Речовини, які містяться в цій рослині, пригнічують зростання бактерій в організмі і таким чином можуть запобігати різноманітним захворюванням і активувати імунну систему.

Чай з листя смородини

Листя смородини є одним із основних компонентів різних фітозборів, що призначаються при застуді. Це зумовлено великим вмістом вітаміну С та поліфенольних сполук. Смородиновий чай фахівці рекомендують вживати в період сезонних епідемій, щоб насичувати організм вітаміном С та підвищувати його захисні сили проти вірусів та бактерій. Також це відмінний засіб у комплексному лікуванні застуди, ГРВІ, грипу.

Чаї та настої з листя смородини допомагають знизити температуру тіла, позбавляють симптомів застуди, сприяють швидкому виведенню мокротиння з верхніх дихальних шляхів та очищенню горла від бактерій.

Для зміцнення імунітету пийте більше трав'яного чаю, регулярно провітрюйте приміщення, вживайте достатньо овочів та фруктів.