З давніх-давен настої на травах високо цінувалися і використовувалися давніми цілителями завдяки їхньому благотворному ефекту і заспокійливому впливу як на нервову систему, так і на внутрішні органи людини. Однак, у багатьох випадках, у чистому вигляді, їхній запах не завжди приємний і не задовольняє наш смак.
При правильному поєднанні компонентів у трав'яному чаї цей недолік усувається. Правильний баланс у комбінації інгредієнтів призводить до того, що напої, одержувані з трав'яних сумішей, можуть вживатися дуже тривалий час. Треба відзначити той факт, що кожна рослина, що входить до складу трав'яних сумішей, має ті чи інші лікувальні властивості, що сприятливо впливають на організм людини.
Зовнішній вигляд трав'яного чаю
Трав'яний чай – це справжня криниця корисних натуральних мікроелементів та корисних речовин, які дарує нам сама природа. Входять до складу трави та суцвіття не тільки збагачують напій вітамінами, але й роблять його більш вишуканим. Трав'яні чаї широко застосовуються для профілактики та лікування різних недуг, мають зміцнюючі та імуностимулюючі властивості, сприяють схуднення, виведенню шлаків з організму, заспокоюють, бадьорять, підтримують організм у тонусі і просто дарують гарний настрій.
Зовнішній вигляд дуже різноманітний.
У сухому вигляді трав'яні чаї мають вигляд сумішей трав з різними компонентами:
У завареному вигляді трав'яні суміші мають гарний колір, дуже ароматні і радують красою листя, що розкрилося, і квітів, за якими приємно спостерігати через скло заварювального чайника.
Традиційно серед лікарських рослин Карпат називають мелісу, м'яту, звіробій, чебрець, деревій, материнку, Іван-чай, первоцвіт, цикорій, шавлія, татарське зілля (аїр), плющ, свіжу весняну кропиву… Всі вони приносять людям чарівний дар – здоров'я. Як? Це знають по-справжньому лише у заповідних Карпатах!
Трав'яні чаї корисні, дуже смачні та мають лікувальні властивості. Від виду рослин, що входять до складу трав'яного чаю, залежить його властивості. Заспокійливі властивості мають листя малини, перцевої м'яти, звіробою, іван-чаю, первоцвіту, меліси і вишні. Тонізуюче діють чаї з любистку, лаванди, лимонника, листя та квіток конюшини, листя суниці, дягиля тощо. Від авітамінозу взимку та ранньою весною позбавить чай із чорної смородини, горобини, обліпихи, кропиви, ожини, плодів шипшини, моркви, малини, барбарису. Від головного болю врятує чай із ромашки. Чабрець допоможе впоратися із застудою. На печінку людини сприятливо діє звіробій. При проблемах із зором незамінна чорна смородина, в якій міститься вітамін С, лимонна та янтарна органічні кислоти, залізо та інші мікроелементи. Регулювати обмін речовин в організмі допомагає трав'яний чай із м'яти та листя смородини. У трав'яний чай під час лікування застуди необхідно додати гілочок малини.
При захворюваннях органів дихання корисний чебрець звичайний. При легких депресіях, нервових напругах, безсонні допоможе трав'яний чай із звіробою продірявленого. Для підвищення імунітету та при перевтомі рекомендується ехінацея пурпурна. При бронхіті, ангіні, надмірному потовиділенні необхідна шавлія лікарська. Болі травного тракту заспокоїть меліса лікарська. Вона також корисна при втраті апетиту та безсоння. М'якою заспокійливою дією володіють трав'яні чаї алоізії трилистої. При осиплі і кашлі корисний аніс звичайний.
Це справді чарівний засіб: рецепти трав'яного чаю зберігають здоров'я, і повертають молодість і красу. На окреме слово заслуговує трав'яний чай для схуднення. Жінки готові випробувати на собі всі мислимі та немислимі способи, аби скинути кілька зайвих кілограм. А чарівний засіб чай завжди був поряд. Він виводить шлаки, що накопичилися, сприяють розщепленню жирів, відновлюють обмін речовин. Моментального ефекту, звичайно, відразу не буде, але приймаючи трав'яний чай протягом тривалого часу, можна значно покращити загальний стан організму та неймовірно покращати.
Компоненти для трав'яного чаю магазину "Чайні історії" вирощують виключно в екологічно чистих районах Карпат.
Час збирання залежить від виду трав. Листя чорної смородини, скрині, ожини, малини, морошки збирають тільки тоді, коли вони повністю розгорнуться. Квітки жасмину, липи, шипшини також збирають тоді, коли вони розпустяться. Плоди та ягоди збирають уже дозрілими.
Збір здійснюють у суху теплу погоду, коли рослина тільки почала цвісти.
Сушіння проводять під навісами в приміщеннях, що добре провітрюються, щоб запобігти стеження і гниття трави. Трави, що містять ефірні олії (чебрець, материнка) сушать повільно при температурі 30-35º С. М'яту перцеву, звіробій, пижму, горицвіт сушать при температурі 50-60º С. Плоди, що містять вітамін С сушать в сушарках з температурним режимом 80-90º С.
Підпишіться на Telegram-канал, щоб отримувати сповіщення про акції та знижки, про які дізнаються лише підписники